Automatyczne czyszczenie kotłów

Automatyczne czyszczenie kotłów to podstawowa funkcja dostarczanych przez nas urządzeń. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów w zakresie wygody użytkowania, tworzymy systemy do samodzielnego czyszczenia pieców, a także usuwania popiołu i sadzy bez otwierania kotła. Oferujemy systemy automatycznego czyszczenia przeznaczone do każdego typu kotłów z naszej oferty.

Zalety automatycznego czyszczenia pieców

Dzięki zastosowaniu automatyzacji procesów czyszczenia kotłów możliwa jest redukcja czasu poświęconego na utrzymanie ich w czystości i dobrej sprawności. Samodzielne oczyszczanie się pieca dokonuje się w zamkniętym obiegu, co nie tylko wpływa na bezpieczeństwo użytkowania, ale pozwala utrzymać ciągłość pracy pieca oraz stały poziom dostarczanej energii cieplnej.

Działanie systemów odpopielania

Systemy automatycznego odpopielania połączone są z urządzeniem odpopielającym w postaci przenośnika połączonego z kontenerem lub skrzynią, do której transportowany jest odpad. Popiół usuwany jest z komory pod palnikiem do popielnika dodatkowego za pomocą przenośnika z przekładnią w regularnych odstępach czasu ustawionych dla konkretnych paliw. Gdy worek na popiół zostaje zapełniony, urządzenie daje informujący sygnał dźwiękowy.

Efekty pracy:

automatyczne-czyszczenie-kotlowKociołAutomatyczne czyszczenie kotłów

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×