Kotły wodne wysokotemperaturowe

Kotły wodne wysokotemperaturowe są wyposażone w kocioł kondensacyjny, wykorzystujący efekt skraplania pary wodnej do ogrzewania budynku. Automatyczna praca kotłów wodnych na biomasę i pellet zapewnia wygodę i łatwość obsługi, udostępnianie ciepła z uwzględnieniem aspektów energooszczędności niskie koszty eksploatacji. Kotły wodne cechuje także wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz niska emisja substancji szkodliwych.

Zasada działania kotła wodnego

Ogrzewanie kotłami wodnymi wysokotemperaturowymi możliwe jest dzięki skraplaniu pary wodnej, które następuje po osiągnięciu temperatury 100°C. Litr wody o takiej temperaturze pozwala na uzyskanie ciepła o energii 0,6 kWh, którą można odzyskać przez efekt skraplania. Gaz, który przekształca się w ciecz, oddaje ciepło do otoczenia. Spaliny paliw kopalnych w większości składają się z wody. W automatycznych kotłach wodnych wykorzystywane jest zjawisko kondensacji pary, które samoczynnie powstaje wskutek procesów związanych ze spalaniem paliwa. Spaliny są chłodzone w wymienniku ciepła do temperatury mniej więcej 57° C w przypadku gazu ziemnego i 54° C w przypadku propanu. Ciepło uwalniane przy skraplaniu jest odbierane przez wodę przepływająca przez wymiennik ciepła.

Budowa kotła kondensacyjnego

Projektujemy i wytwarzamy kotły, w których dochodzi do skraplania wody znajdującej się zarówno w spalinach, paliwie, jak i powietrzu dostarczanym do pieca. W celu maksymalnego zindywidualizowania zamówień wyposażamy kotły w odpowiednio dopasowaną technikę systemową. Automatyczne kotły na wodę o dużej mocy posiadają intuicyjne i łatwe w obsłudze instalacje sterownicze i monitorujące. Wyposażone są w innowacyjną technologię pomiaru i regulacji. Systemy utrzymywania ciśnienia, instalacje paleniskowe oraz systemy przewodów rurowych i spalinowych wykonane są z najwyższej jakości materiałów będących gwarancją wydajnego i bezpiecznego użytkowania.

Parametry techniczne

Skala: 1500 - 9500 kW
Temperatura do 200°C
Czynnik grzejny: ciepła woda
Paliwa kalibrowane i niekalibrowane
Wilgotność od 5 do 60% zależnie od rodzaju
Opcja dodatkowa : Automatyczne czyszczenie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×