Kotły wodne wysokotemperaturowe

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną i ciągłym poszukiwaniem nowych, bardziej efektywnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie systemów grzewczych, coraz większą popularność zyskują kotły wodne wysokotemperaturowe. Te nowoczesne urządzenia zapewniają doskonałe parametry pracy oraz wysoką sprawność energetyczną, co przekłada się na znaczące oszczędności w kosztach ogrzewania. Cechują się one możliwością dostarczania wody o wyższych temperaturach niż standardowe kotły gazowe czy olejowe.

Automatyczne kotły wodne są wyposażone w kocioł kondensacyjny, wykorzystujący efekt skraplania pary wodnej do ogrzewania budynku. Automatyczna praca kotłów wodnych na biomasę i pellet zapewnia wygodę i łatwość obsługi, udostępnianie ciepła z uwzględnieniem aspektów energooszczędności niskie koszty eksploatacji. Kotły wodne cechuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz niska emisja substancji szkodliwych. W efekcie korzystanie z kotłów wysokotemperaturowych ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Zasada działania kotła wodnego

Ogrzewanie piecami wysokotemperaturowymi możliwe jest dzięki skraplaniu pary wodnej, które następuje po osiągnięciu temperatury 100°C. Litr wody o takiej temperaturze pozwala na uzyskanie ciepła o energii 0,6 kWh, którą można odzyskać przez efekt skraplania. Gaz, który przekształca się w ciecz, oddaje ciepło do otoczenia. Spaliny paliw kopalnych w większości składają się z wody.

W automatycznych kotłach wodnych wykorzystywane jest zjawisko kondensacji pary, które samoczynnie powstaje wskutek procesów związanych ze spalaniem paliwa. Spaliny są chłodzone w wymienniku ciepła do temperatury mniej więcej 57° C w przypadku gazu ziemnego i 54° C w przypadku propanu. Ciepło uwalniane przy skraplaniu jest odbierane przez wodę przepływająca przez wymiennik ciepła.

Budowa kotła kondensacyjnego

Projektujemy i wytwarzamy kotły wodne, w których dochodzi do skraplania wody znajdującej się zarówno w spalinach, paliwie, jak i powietrzu dostarczanym do pieca. W celu maksymalnego zindywidualizowania zamówień wyposażamy kotły wysokotemperaturowe w odpowiednio dopasowaną technikę systemową. Nasza firma to doświadczony producent kotłów wodnych, oferujący rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów.

Automatyczne kotły na wodę o dużej mocy posiadają intuicyjne i łatwe w obsłudze instalacje sterownicze i monitorujące. Wyposażone są w innowacyjną technologię pomiaru i regulacji. Systemy utrzymywania ciśnienia, instalacje paleniskowe oraz systemy przewodów rurowych i spalinowych wykonane są z najwyższej jakości materiałów będących gwarancją wydajnego i bezpiecznego użytkowania.

Warto także zwrócić uwagę, że kotły wysokotemperaturowe wymagają odpowiedniego doboru oraz montażu instalacji grzewczej. Dlatego przed dokonaniem decyzji o zakupie takiego urządzenia, warto skonsultować się z nami w celu wyboru odpowiedniego modelu oraz sprawdzenia możliwości zastosowania tego rozwiązania w danej nieruchomości.

Kotły wodne – dla kogo?

Kotły wodne wysokotemperaturowe mogą być wykorzystywane zarówno w systemach grzewczych o niskiej temperaturze, jak i tych o wysokiej temperaturze, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych instalacji grzewczych. Kotły te są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących nowoczesnych i efektywnych systemów grzewczych, które jednocześnie będą przyjazne dla środowiska. Szczególnie polecane są dla właścicieli domów jednorodzinnych oraz budynków wielorodzinnych, gdzie zastosowanie tego typu kotłów pozwala na osiągnięcie znaczących oszczędności w kosztach ogrzewania.

Parametry techniczne kotłów wodnych

  • Skala: 1500 - 9500 kW
  • Temperatura do 200°C
  • Czynnik grzejny: ciepła woda
  • Paliwa kalibrowane i niekalibrowane
  • Wilgotność od 5 do 60% zależnie od rodzaju
  • Opcja dodatkowa : Automatyczne czyszczenie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×