automatyczne kotły na pellet - instalacja i montaż kotłów na pellet - seria GRANULECO

Automatyczne kotły na pellet z serii GRANULECO wyposażone są w automatyczny palnik na materiał opałowy, co pozwala urządzeniu samodzielnie pobierać materiał z zasobnika. Modele wyposażone są w podajnik ślimakowy, dzięki któremu piece są w stanie samodzielnie usuwać popiół. Zastosowanie automatyzacji w kotłach sprawia, że mogą pracować nieprzerwanie i utrzymywać stałe parametry cieplne.

W pełni dopasowane do potrzeb

Zapewniamy doradztwo przy wyborze rozwiązań dotyczących nie tylko wyboru modelu pieca, ale również jego ostatecznej konstrukcji. Podczas konsultacji poprzedzającej projektowanie kotła ustalamy szereg kwestii, w tym poziom zapotrzebowania na energię cieplną, wymiary powierzchni i wymagania co do zagospodarowania przestrzennego kotłowni i kwotę przeznaczoną na instalację systemu. W zależności od Państwa oczekiwań – ich palnik może znajdować się z prawej bądź lewej strony urządzenia. Pozwoli to dopasować jego formę do wymagań i ograniczeń danej przestrzeni, a tym samym – zyskać pewność, że będzie to rozwiązanie w pełni dostosowane oraz spełniające wszelkie oczekiwania.

Wydajna i automatyczna praca

Piece automatyczne na pellet cenione są za bardzo wysoką wydajność. Efektywność pracy kotła oscyluje w granicach 90-95%. Oferowane modele są doskonałym rozwiązaniem dla klientów poszukujących systemu grzewczego, który będzie nie tylko wydajny, ale również ekonomiczny. Pellet to materiał opałowy w atrakcyjnej cenie i łatwo dostępny Możliwość samoczynnego wygaszania i rozpalania kotła eliminuje dodatkowo straty postojowe materiału. Automatyczna praca i usuwanie popiołu poprawiają komfort użytkowania. Modele dostępne w naszej ofercie spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. Piece na pellet odznaczają się niską emisją substancji smolistych i niewielką ilością powstającego popiołu, który może zostać wykorzystany m.in. jako nawóz.

Budowa i montaż kotłów na pellet

Doskonała budowa oraz rozplanowanie konstrukcyjne pieców przygotowanych pod użytek poprodukcyjnych materiałów opałowych z drewna zapewnia im skuteczne i ekonomiczne działanie pompy ciepła. Jest to korzyść odczuwalna na każdym etapie korzystania z pieca. Warto jednak wskazać najistotniejsze elementy budowy, a tym samym – zwrócić uwagę na doskonałość konstrukcyjną kotłów na pellet przez co ich instalacja oraz montaż mogą zostać przeprowadzone w jak najkrótszym czasie.

Po pierwsze – ze względu na to, iż są to modele automatyczne, pracujące w pełni samodzielnie, dysponują one sprawnym podajnikiem ślimakowym, który dostarcza opał z zasobnika do palnika. Również usuwanie popiołu odbywa się w sposób automatyczny. W efekcie – praca tych modułów przekłada się na większe zadowolenie użytkowników oraz brak konieczności kontrolowania prawidłowego działania urządzenia. Warto także podkreślić, że wielkość pojemnika jest zmienna – uzależniona od indywidualnych potrzeb użytkowników (jego funkcję może także przejąć część kotłowni).

Po drugie – dopełnieniem funkcjonalności pieca jest w pełni automatyczny palnik, który po uruchomieniu (w momencie otrzymania polecenia) lub też w efekcie wykrywalnej potrzeby ogrzewania wysyła sygnał do podajnika. Instalacja kotłów na pellet sprawia, że możliwe jest natychmiastowe dostarczenie opału oraz rozpoczyna się proces grzewczy. Kiedy zostanie osiągnięty odpowiedni poziom ogrzania ciepłej wody (zgodny z nastawioną wcześniej mocą) – palnik automatycznie wyłącza się, a opał, znajdujący się w jego komorze, powoli dopala się (możliwe jest także całkowite stłumienie jego palenia). W ten sposób funkcjonalny kocioł na pellet przekłada się na możliwość utrzymania stałych parametrów cieplnych.

kotły na pelletmontaż kotłów na pelletautomatyczne kotły na pellet

Do pobrania:

Karta techniczna GRANULECO

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×