Kotły na olej termalny

Produkujemy wysokiej jakości kotły na oleje termalne. Oszczędność, lepsza efektywność cieplna, komfort obsługi oraz mniejsza liczba zanieczyszczeń emitowanych do środowiska sprawiają, że stanowią doskonałą alternatywę dla kotłów wykorzystujących węgiel. Oferujemy różnorodność modeli, które łączy prosta i mało awaryjna konstrukcja, możliwość łatwej regulacji temperatury oraz szybkie uruchamianie i zatrzymywanie.

Bezpieczny, oszczędny i wydajny system grzewczy

Projektujemy i wykonujemy kotły na olej termalny według wytycznych i potrzeb klienta. Biorąc pod uwagę wymagane parametry grzewcze oraz istniejące warunki przestrzenne, proponujemy kotły poziome i pionowe. Poza możliwością dopasowania modelu do wysokości kotłowni oraz oczekiwań dotyczących wygody obsługi i prac konserwacyjnych, między tymi dwoma rodzajami kotłów nie ma zasadniczo różnicy. Kotły na ciecze termalne zapewniają równomierność temperatury, dzięki czemu odznaczają się wysoką wydajnością i niskimi kosztami utrzymania. Zamknięty obieg systemu wykorzystującego oleje termalne zapewnia minimalne straty energetyczne. Ciecze termalne działają bez użycia wysokiego ciśnienia i wody, dzięki gwarantują bezpieczne użytkowanie i niższą awaryjność.

Kotły na olej termalny – zasada działania

Tego typu kotły wykorzystują obieg oleju termalnego, czyli paliwa zasilającego układ. Wężownica, w której krąży olej, jest podgrzewana przez płomień palnika oraz spaliny powstające wskutek tego procesu. W systemie wykorzystywana jest niskociśnieniowa sieć instalacyjna, która umożliwia przepływanie podgrzanego oleju między użytkownikami. Następnie za pośrednictwem układu zwrotnego olej powraca do kotła. W międzyczasie, przez odpowietrzacz zostają wyeliminowane uwięzione powietrze, lekkie frakcje oraz opary.

Korzyści użytkowania kotłów na oleje termalne

Wybór kotłów na olej termalny to rozwiązanie zapewniające użytkownikowi wiele zalet:

  • mało awaryjny system;
  • zamknięty układ bez strat kondensatu i z wydmuchu kotła;
  • możliwość precyzyjnej regulacji temperatury i ustalania różnych jej wartości dla pojedynczych użytkowników wewnątrz jednego systemu;
  • bardzo niskie koszty konserwacji — brak konieczności usuwania ścieków, uzdatniania wody czy stosowania chemikaliów;
  • system o działaniu bezciśnieniowym;
  • relatywnie niska emisja CO2 oraz NOx do atmosfery;
  • sprawdza się w stosowaniu miejscowym;
  • brak ryzyka zamarzania;
  • wewnątrz tego samego systemu realizuje się zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie.

Parametry techniczne:

Skala: 1000 - 7000 kW
Temperatura do 320°C
Czynnik grzejny: mineralny lub syntetyczny
Paliwa kalibrowane i niekalibrowane
Wilgotność od 5 do 60% zależnie od rodzaju

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×