Kotły wodne na pellet

W szerokiej ofercie naszej firmy Compte For-Tech odnajdziecie Państwo między innymi doskonałe jakościowo ekologiczne kotły wodne na pellet. Jest to bardzo nowoczesne i niezwykle wydajne biopaliwo wyprodukowane z odpadów drzewnych, takich jak trociny czy wióry. Przez poddanie ich procesom tłoczenia i suszenia uzyskuje się małe, zwarte granulki o wysokiej wartości opałowej. Kotły wodne na pellet wykorzystują tę energię do podgrzewania wody, która następnie krąży w systemie grzewczym, ogrzewając pomieszczenia. Korzyści płynące z jego zastosowania można by wymieniać długo. Oto najważniejsze z nich: 

  • Kotły wodne na pellet pozwalają na znaczącą oszczędność pieniędzy i czasu. Ponadto nie są to instalacje drogie i nie wymagają przebudowy oraz reorganizacji całego systemu CO. 
  • Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, ponieważ kotły na pellet są niemal bezobsługowe (zasyp paliwem następuje raz na 7-10 dni). Oprócz tego zostawia po sobie bardzo mało popiołu (nie trzeba wybierać go częściej niż raz na kilka tygodni).
  • Kotły na pellet są także rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Pellet jest paliwem bardzo czystym, które przy spalaniu emituje do atmosfery niezwykle mało produktów ubocznych.

Funkcjonowanie kotłów wodnych na pellet opiera się na zaprojektowaniu specjalnego paleniska, które umożliwia dokładne spalanie paliwa oraz przekazanie powstałego ciepła do układu grzewczego. Do najważniejszych elementów kotła należy zasobnik na pellet, podajnik ślimakowy, palenisko, wymiennik ciepła oraz system sterowania. Dzięki sterownikom elektronicznym oraz czujnikom temperatury możliwe jest utrzymanie stałego poziomu ciepła w systemie grzewczym bez konieczności ciągłego kontrolowania stanu kotła. Ponadto podajnik ślimakowy zapewnia stałe i równomierne dozowanie pelletu do paleniska.

Kotły wodne na biomasę

Innym niezwykle korzystnym rozwiązaniem są kotły na biomasę, w których stosowanym paliwem jest słoma. Jest to pospolite, bardzo tanie i niezwykle często marnotrawione w Polsce paliwo. Po zebraniu zboża w naszym kraju zostaje od 25 do 30 milionów ton słomy, z czego jedna trzecia nie znajduje żadnego zastosowania. Słoma jest nieporównanie tańszym wkładem kominkowym od węgla, czy brykietu. Zwykle koszty jej zastosowania wynoszą połowę wydatków, które ponieść trzeba byłoby na ogrzanie analogicznej przestrzeni węglem, bądź brykietem.

Im większy kocioł na biomasę, tym relacja ta jest korzystniejsza. Spalanie biomasy, w porównaniu do innych urządzeń, emituje ponadto do atmosfery niezwykle mało szkodliwych substancji (bilans dwutlenku węgla wynosi 0), natomiast popiół może z powodzeniem zostać wykorzystany jako nawóz. Spalanie biomasy jest atrakcyjną propozycją dla wszystkich osób, które cenią sobie ekologiczne i zarazem ekonomiczne rozwiązania.

Stosowanie biomasy nie prowadzi do degradacji gleby ani zmniejszenia bioróżnorodności. Kotłownie ekologiczne na biomasę są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Doskonale nadają się do zastosowania we wszelkiego typu przedsiębiorstwach, osiedlach mieszkaniowych, szkołach, przedszkolach, domach jednorodzinnych, a także gospodarstw rolnych (gdzie szczególnie często okazują się niezastąpione).

Nowoczesne rozwiązania i efektywna kotłownia

Dzięki naszym nowoczesnym instalacjom możliwe jest posiadanie wygodnej w obsłudze i niezwykle efektywnej kotłowni. Są to między innymi systemy wprowadzania paliwa, obróbki spalin, odprowadzania popiołu i sadzy, jak też zaawansowane technologicznie rozwiązania sprawiające, że urządzenia dają się precyzyjnie kontrolować za pomocą specjalnego programu komputerowego.

Wszystkie proponowane przez nas nowoczesne kotły wodne na biomasę czy pellet odznaczają się niezwykłą precyzją wykonania, a także bardzo nowoczesną i przemyślaną konstrukcją, dzięki czemu oferowane przez nas urządzenia niezawodnie służą naszym klientom przez długie lata. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem kotła wodnego na pellet lub biomasę, zapoznaj się z naszą ofertą. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×