Kotły wodne na pellet i biomasę

W naszej szerokiej ofercie odnajdziecie Państwo między innymi doskonałe jakościowo kotłownie ekologiczne. Są tu nie tylko kotły wodne na biomasę (np. zrębkę drzewną, trociny, wióry, pył drzewny, pelet lub słomę), ale także piece na pellet i wszelkiego typu inne nowoczesne instalacje, dzięki którym możliwe jest posiadanie wygodnej w obsłudze i niezwykle efektywnej kotłowni. Są to między innymi systemy wprowadzania paliwa, obróbki spalin, odprowadzania popiołu i sadzy, jak też zaawansowane technologicznie rozwiązania sprawiające, że urządzenia dają się precyzyjnie kontrolować za pomocą specjalnego programu komputerowego. Wszystkie proponowane przez nas rozwiązania odznaczają się niezwykłą precyzją wykonania, a także bardzo nowoczesną i przemyślaną konstrukcją, dzięki czemu oferowane przez nas urządzenia niezawodnie służą naszym klientom przez długie lata.

Spalanie biomasy jest niezwykle atrakcyjną propozycją dla wszystkich osób, które cenią sobie ekologiczne i zarazem ekonomiczne rozwiązania.

Kotły wodne na pellet

Pelet jest bardzo nowoczesnym i niezwykle wydajnym paliwem. Korzyści płynące z jego zastosowania można by wymieniać długo. Oto najważniejsze z nich: 
- pozwalają na znaczącą oszczędność pieniędzy i czasu. Ponadto nie są to instalacje drogie i nie wymagają przebudowy oraz reorganizacji całego systemu CO. 
- Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, ponieważ kotły na pelet są niemal bezobsługowe (zasyp paliwem następuje raz na 7-10 dni). Oprócz tego zostawia po sobie bardzo mało popiołu (Nie trzeba wybierać go częściej niż raz na kilka tygodni) 
- są ponadto rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Pelet jest paliwem bardzo czystym, które przy spalaniu emituje do atmosfery niezwykle mało produktów ubocznych.

Kotły wodne na biomasę

Innym niezwykle korzystnym rozwiązaniem są kotły na biomasę, w których stosowanym paliwem jest słoma. Jest to pospolite, bardzo tanie i niezwykle często marnotrawione w Polsce paliwo. Po zebraniu zboża w naszym kraju zostaje od 25 do 30 milionów ton słomy, z czego jedna trzecia nie znajduje żadnego zastosowania. Słoma jest nieporównanie tańszym wkładem kominkowym od węgla, czy brykietu. Zwykle koszty jej zastosowania wynoszą połowę wydatków, które ponieść trzeba byłoby na ogrzanie analogicznej przestrzeni węglem, bądź brykietem. Im większy kocioł na biomasę, tym relacja ta jest korzystniejsza. Spalanie biomasy, w porównaniu do innych urządzeń, emituje ponadto do atmosfery niezwykle mało szkodliwych substancji (bilans dwutlenku węgla wynosi 0), natomiast popiół może z powodzeniem zostać wykorzystany jako nawóz.

Kotłownie ekologiczne na biomasę są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Doskonale nadają się do zastosowania we wszelkiego typu przedsiębiorstwach, osiedlach mieszkaniowych, szkołach, przedszkolach, domach jednorodzinnych, a także gospodarstw rolnych (gdzie szczególnie często okazują się niezastąpione).

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×