Automatyczne kotły na biomasę

Automatyczne kotły na biomasę zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Są to urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, których głównym paliwem jest biomasa, czyli najczęściej materia organiczna pochodzenia roślinnego. Może to być pellet, ugniatany brykiet czy nawet drewno. Przy czym pellety drzewne są najpopularniejszym paliwem wykorzystywanym w kotłach na biomasę ze względu na ich wysoką wartość opałową, niską emisję pyłów i łatwość składowania.

Automatyczne kotły na biomasę znajdujące się w naszej ofercie to odpowiedź na proekologiczną politykę jakości oraz rosnące zapotrzebowanie użytkowników na wyposażenie gospodarstw domowych oraz różnego rodzaju obiektów w urządzenia działające wydajnie, sprawnie i bezawaryjnie. Automatyzacja procesu spalania polega głównie na sterowaniu ilością dostarczanego paliwa i powietrza, a także kontrolowaniu temperatury wody grzewczej.

Jednym z głównych atutów kotłów na biomasę jest korzystanie z odnawialnych źródeł energii, co przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz poprawy jakości powietrza. Dużą zaletą jest także większa efektywność energetyczna, a co za tym idzie – niższe koszty ogrzewania.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem naszego kotła na biomasę, zachęcamy do kontaktu. W naszej ofercie znajdziesz także kotły parowe na biomasę  oraz kotły wodne na pellet. Zapewniamy wsparcie wykwalifikowanego zespołu przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego modelu. Pomagamy dopasować kotły do indywidualnych potrzeb, przestrzeni oraz wymagań naszych klientów.

Modele automatycznych kotłów na biomasę

W naszej ofercie znajdą Państwo modele kotłów na biomasę o zróżnicowanych parametrach. Ze względu na swój specyficzny materiał opałowy, kotły na biomasę wymagają również odpowiedzialnego wyboru. Dlaczego? Biodegradacja, która staje się czynnikiem warunkującym powstawanie materiału opałowego dla tego typu pieców, pozwala nam uzyskać go zarówno w formie suchej, jak i mokrej. Istotne jest również zdecydowanie się na taki model pieca, który będzie spełniał (szczególnie pod względem wydajności) Państwa oczekiwania.

Decydując się na zakup kotła na biomasę nie można pominąć także tak istotnego czynnika, jakim jest opróżnianie i czyszczenie. Pellet drzewny generuje stosunkowo mało popiołu, jednak nadal wymaga systematycznej kontroli i czyszczenia, które polega na opróżnieniu komory spalania i usunięciu nagromadzonego w niej popiołu oraz ewentualnych niespalonych resztek biomasy. By mieć pewność, że podjęta przez Państwa decyzja jest w pełni słuszna i przyniesie w kolejnych latach użytkowania urządzenia pełną satysfakcję – warto skontaktować się z naszymi przedstawicielami, którzy udzielą wszelkich wyjaśnień oraz doradzą w wyborze idealnego rozwiązania.

Ekologiczne i wydajne kotły na biomasę

Materiał opałowy wykorzystywany do ogrzewania modelami dostępnymi w tej ofercie jest opisywany jako jeden z podstawowych odnawialnych źródeł energii. W pełni ekologiczny materiał opałowy charakteryzuje się niską emisją substancji szkodliwych do atmosfery mieszczącą się w normach. Ponadto jego źródło jest w pełni naturalne – różnego rodzaju odpady roślinne (ale także substancje pochodne), ulegając degradacji nie nadają się już do użytku rolnego czy też produkcyjnego, jednak doskonale sprawdzają się jako materiał opałowy dla kotłów na biomasę.

Wygodne kotły do spalania biomasy

Zastosowanie technologii pozwalającej na automatyzację wielu procesów w systemach ogrzewania sprawia, że utrzymanie ciepła jest wygodne i nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu nie tylko na utrzymanie ciągłości w dostarczaniu energii cieplnej, ale również na utrzymanie pieca i kotłowni w czystości. Kotły do spalania biomasy samodzielnie pobierają materiał opałowy z zasobnika. Odznaczają się niską awaryjnością i należą do grupy kotłów generujących niskie koszty eksploatacji.

Montaż kotłów na biomasę

Poprawnie przeprowadzony montaż kotła na biomasę zapewnia mu bezpieczną i długoletnią eksploatację. To dlatego instalacja kotła na biomasę powinna być przeprowadzona przez fachowca z odpowiednimi uprawieniami i doświadczeniem, który dopilnuje odpowiedniego zabezpieczenia przed zatkaniem podajnika paliwa, cofnięciem się płomienia czy nadmiernym wzrostem ciśnienia.Podłączając kocioł należy mieć również na uwadze odpowietrzenie całego układu instalacji – dlatego tak ważna jest możliwość dostania się do naczynia w systemie otwartym.

Montaż kotła do spalania biomasy obejmuje przyłącze hydrauliczne, podłączenie elektryczne oraz regulację palnika. Kotłownia przed rozpoczęciem instalacji powinna zostać uprzątnięta tak, aby zapewnić dogodny dostęp do kotła – przejście wokół niego powinno mieć minimum 80 cm. Instalacja kotłów na biomasę pozwala na wygodne dawkowanie i automatyczną obsługę systemu centralnego ogrzewania. W zależności od wybranego modelu jednopaliwowego kotła na biomasę, spalane jest paliwo o określonym składzie lub gabarycie. Zapraszamy do zakupów! W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji!

Kotły wodne na biomasę

Innym niezwykle korzystnym rozwiązaniem są kotły na biomasę, w których stosowanym paliwem jest słoma. Jest to pospolite, bardzo tanie i niezwykle często marnotrawione w Polsce paliwo. Po zebraniu zboża w naszym kraju zostaje od 25 do 30 milionów ton słomy, z czego jedna trzecia nie znajduje żadnego zastosowania. Słoma jest nieporównanie tańszym wkładem kominkowym od węgla, czy brykietu. Zwykle koszty jej zastosowania wynoszą połowę wydatków, które ponieść trzeba byłoby na ogrzanie analogicznej przestrzeni węglem, bądź brykietem.

Im większy kocioł na biomasę, tym relacja ta jest korzystniejsza. Spalanie biomasy, w porównaniu do innych urządzeń, emituje ponadto do atmosfery niezwykle mało szkodliwych substancji (bilans dwutlenku węgla wynosi 0), natomiast popiół może z powodzeniem zostać wykorzystany jako nawóz. Spalanie biomasy jest atrakcyjną propozycją dla wszystkich osób, które cenią sobie ekologiczne i zarazem ekonomiczne rozwiązania.

Stosowanie biomasy nie prowadzi do degradacji gleby ani zmniejszenia bioróżnorodności. Kotłownie ekologiczne na biomasę są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Doskonale nadają się do zastosowania we wszelkiego typu przedsiębiorstwach, osiedlach mieszkaniowych, szkołach, przedszkolach, domach jednorodzinnych, a także gospodarstw rolnych (gdzie szczególnie często okazują się niezastąpione).

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×