Automatyczne kotły na biomasę

Automatyczne kotły na biomasę znajdujące się w naszej ofercie to odpowiedź na proekologiczną politykę jakości oraz rosnące zapotrzebowanie użytkowników na wyposażenie gospodarstw domowych oraz różnego rodzaju obiektów w urządzenia działające wydajnie, sprawnie i bezawaryjnie. Zapewniamy wsparcie wykwalifikowanego zespołu przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego modelu. Pomagamy dopasować kotły do indywidualnych potrzeb przestrzeni oraz wymagań naszych klientów.

Modele automatycznych kotłów na biomasę.

W naszej ofercie znajdą Państwo modele kotłów na biomasę o zróżnicowanych parametrach. Ze względu na swój specyficzny materiał opałowy, kotły na biomasę wymagają również odpowiedzialnego wyboru. Dlaczego? Biodegradacja, która staje się czynnikiem warunkującym powstawanie materiału opałowego dla tego typu pieców, pozwala nam uzyskać go zarówno w formie suchej, jak i mokrej. Istotne jest również zdecydowanie się na taki model pieca, który będzie spełniał (szczególnie pod względem wydajności) Państwa oczekiwania. Decydując się na zakup kotła na biomasę, nie można pominąć także tak istotnego czynnika, jakim jest opróżnianie i czyszczenie. By mieć pewność, że podjęta przez Państwa decyzja jest w pełni słuszna i przyniesie w kolejnych latach użytkowania urządzenia pełną satysfakcję – warto skontaktować się z naszymi przedstawicielami. Udzielą oni wszelkich wyjaśnień oraz doradzą.

Ekologiczne i wydajne kotły na biomasę

Materiał opałowy wykorzystywany do ogrzewania modelami dostępnymi w tej ofercie jest opisywany jako jedno z podstawowych odnawialnych źródeł energii. W pełni ekologiczny materiał opałowy charakteryzuje się niską emisją substancji szkodliwych do atmosfery mieszczącą się w normach. Ponadto jego źródło jest w pełni naturalne – różnego rodzaju odpady roślinne (ale także substancje pochodne), ulegając degradacji, nie nadają się już do użytku rolnego czy też produkcyjnego, jednak doskonale sprawdzają się jako materiał opałowy dla kotłów na biomasę.

Wygodne piece automatyczne

Zastosowanie technologii pozwalającej na automatyzację wielu procesów w systemach ogrzewania sprawia, że utrzymanie ciepła jest wygodne i nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu nie tylko na utrzymanie ciągłości w dostarczaniu energii cieplnej, ale również na utrzymanie pieca i kotłowni w czystości. Kotły do spalania biomasy samodzielnie pobierają materiał opałowy z zasobnika. Odznaczają się niską awaryjnością i należą do grupy kotłów generujących niskie koszty eksploatacji.

Montaż kotłów na biomasę

Poprawnie przeprowadzony montaż kotła na biomasę zapewnia mu bezpieczną i długoletnią eksploatację. To dlatego instalacja kotła na biomasę powinna być przeprowadzona przez fachowca z odpowiednimi uprawieniami i doświadczeniem, który dopilnuje odpowiedniego zabezpieczenia przed zatkaniem podajnika paliwa, cofnięciem się płomienia czy nadmiernym wzrostem ciśnienia. Podłączając kocioł należy mieć również na uwadze odpowietrzenie całego układu instalacji –dlatego tak ważna jest możliwość dostania się do naczynia w systemie otwartym.

Montaż kotła na biomasę obejmuje przyłącze hydrauliczne, podłączenie elektryczna oraz regulację palnika. Kotłownia przed rozpoczęciem instalacji powinna zostać uprzątnięta tak, aby zapewnić dogodny dostęp do kotła – przejście wokół niego powinno mieć minimum 80 cm. Instalacja kotłów na biomasę pozwala na wygodne dawkowanie i automatyczną obsługę systemu centralnego ogrzewania. W zależności od wybranego modelu jednopaliwowego kotła na biomasę, spalane jest paliwo o określonym składzie lub gabarycie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×