Kotły na zrębkę i korę

Chociaż ogrzewanie domu to podstawowa potrzeba każdego człowieka, istotne jest, aby wybierać takie rozwiązania, które będą przyjazne dla środowiska. Warto zastanowić się nad zastosowaniem kotłów na zrębkę i korę, które znajdują się w naszej ofercie. Cechują się one wysoką efektywnością oraz ekologicznością.

Kotły na zrębkę i korę składają się z kilku podstawowych elementów. Wyposażone są w palnik specjalnie przystosowany do spalania biomasy. Palniki tego typu posiadają system tłoczenia paliwa oraz mieszania go z powietrzem. Dzięki temu procesowi spalanie zachodzi w sposób kontrolowany i efektywny. Dodatkowo kotły na zrębki drzewne są wyposażone w wymiennik ciepła, który pozwala na przekazywanie energii do instalacji grzewczej.

W przeciwieństwie do paliw kopalnianych, takich jak węgiel czy gaz, spalanie biomasy nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Co więcej, stosowanie tego rodzaju paliwa pozwala na uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Zrębki drzewne oraz kora są także tańszymi paliwami od tych tradycyjnych.

Kotły te są bezpieczne w użytkowaniu pod warunkiem przestrzegania zasad ich eksploatacji. Ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja urządzeń, szczególnie pod względem usuwania osadów z wymienników ciepła oraz kontrolowania ustawień palnika. Dzięki temu zapobiega się sytuacjom awaryjnym oraz zagrożeniom dla zdrowia i życia użytkowników.

Seria HAMONT

Seria HAMONT obejmuje zupełnie nowe modele kotłów na pellet, które przystosowane są również do spalania zrębki drzewnej. W pełni automatyczne piece na zrębkę gwarantują łatwą obsługę i oszczędność czasu wynikającą z braku konieczności codziennego uzupełniania materiału opałowego. Innowacyjność kotłów na zrębkę i korę z serii HAMONT związana jest z możliwością regulowania mocy normalnej, co pozwala osiągnąć wydajność w dowolnych parametrach mieszczących się w zakresie od 30% do 100% mocy.

Ekologiczne i ekonomiczne materiały opałowe

Odpady drzewne w postaci zrębki to źródło taniej i odnawialnej energii. Ma dużą przewagę nad pelletem z uwagi na możliwość wyprodukowania jej niewielkim nakładem energii z dowolnego drewna, w tym gałęzi pozostałych po wycince drzew czy palet. Uzyskanie energii cieplnej z tego materiału opałowego wymaga jednak odpowiedniego miejsca na składowanie, a także sprzętu umożliwiającego siekanie odpadów drewna na drobne, nieformowane kawałki, dlatego doskonale sprawdza się na tartakach, w gospodarstwach rolniczych i zakładach przemysłowych z łatwym dostępem do drewna. Kotły na zrębkę idealnie nadają się dla osób mających tani i stały dostęp do zrębki drzewnej. Są to głównie właściciele stolarni, tartaków czy składów drewna.

Z uwagi na niewielką popularność tego opału w Polsce, piece na zrębkę z tej serii przystosowane są nie tylko do spalania zrębki drzewnej, ale również pelletu. Możliwość wykorzystania różnych rodzajów paliwa pozwala utrzymać niskie koszty eksploatacji bez względu na to, do jakiego materiału opałowego ma się dostęp.

Automatyczne kotły na zrębkę i korę z serii HAMONT są również ekologiczne – zapewniają niską emisję szkodliwych substancji do środowiska, a odpady uzyskane w wyniku spalania mogą zostać ponownie wykorzystane w formie nawozu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×