Kotły na drewno

Produkujemy kotły na drewno o masywnej konstrukcji przystosowanej do długotrwałej i intensywnej pracy, jaka potrzebna jest do spalania drewna. By proces ten przebiegał w sposób ekonomiczny, skuteczny i przede wszystkim efektywny dla całej instalacji – wykorzystują one moc wentylatora wyciągowego (korzystając także ze skuteczności procesu zgazowania). Modele dostępne w naszej ofercie spełniają wymagania i normy w zakresie emisji zanieczyszczeń.

Dostępne w naszej ofercie kotły na drewno wykorzystują odnawialne źródło energii, jakim jest biomasa, a jednocześnie gwarantują efektywność ogrzewania oraz ekonomiczność. Wśród kotłów na drewno można wyróżnić kotły na drewno z podajnikiem, kotły na pellet czy też kotły wodne na biomasę.

Kotły na drewno z podajnikiem są wyposażone w specjalny mechanizm, który automatycznie dostarcza paliwo do komory spalania. Dzięki temu użytkownik nie musi manualnie dokładać drewna. Co więcej, nowoczesne kotły są wyposażone w zaawansowane systemy sterowania, które pozwalają automatycznie dostosowywać moc grzewczą do potrzeb, co przekłada się na wygodę i stałe utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Kocioł na drewno to idealny wybór dla osób, które mają stały dostęp do drewna, leśniczówek czy zakładów stolarskich.

Aby cieszyć się efektywnym i bezproblemowym działaniem takiego kotła, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach eksploatacji. Przede wszystkim istotna jest jakość paliwa – suchego drewna o niskiej wilgotności czy wysokiej jakości pelletów. Ważne jest również regularne czyszczenie i konserwacja, co pozwoli uniknąć awarii oraz utrzymać wysoką sprawność urządzenia na lata.

Kotły gazujące na drewno

Ekologiczne kotły gazujące drewno posiadają specjalne palenisko wyłożone kształtkami ceramicznymi po obu stronach. Wyposażone są również w otwory odprowadzające ogrzane powietrze pierwotne, dyszę gazyfikującą z otworami doprowadzającymi powietrze wtórne oraz komorę z przestrzenią kulistą z ceramiki. Modele tego typu umożliwiają szybkie rozpalenie kotła i dobrej jakości spalanie już od momentu rozpalenia, dlatego doskonale sprawdzają się w obiektach, gdzie istotne jest szybkie udostępnienie ciepła. Niewątpliwą zaletą odwróconego spalania jest wysoka wydajność przy minimalnej emisji substancji szkodliwych.

Budowa kotłów CO na drewno

Rozplanowanie konstrukcyjne modeli kotłów CO na drewno pozwala wykorzystać ich moc w sposób niezwykle efektywny. Jednym z czołowych elementów jest korpus, stanowiący główną część pieca. Wykonany zostaje z blachy o odpowiednio dopasowanej grubości. Pod nią mieści się m.in. komora na paliwo oraz kanał spalinowy, czyli moduły odpowiedzialne za skuteczne funkcjonowanie urządzenia. Dzięki ceramicznej kształtce, która finalizuje dolną część komory na paliwo, przepływ gazów i spalin odbywa się bez jakichkolwiek ograniczeń, co przekłada się na sprawność i dyspozycyjność pieca. Istotnym elementem uczestniczącym w jego pracy jest również sam materiał opałowy. Wszystkie modele naszych produktów dysponują takimi parametrami, które pozwalają im spalać nawet duże kawałki drewna.

Dlaczego warto wybierać kotły na drewno?

Dla wielu użytkowników wybór odpowiedniego kotła na drewno okazuje się kluczowy – zarówno ze względu na koszty eksploatacji, funkcjonalność danego modelu i pełne dopasowanie do potrzeb oraz wymagań danego obiektu. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na atuty, które pozwalają kotłom na drewno wyróżnić się spośród pozostałych. Wśród licznych zalet tego rozwiązania wymienić należy:

  • możliwość wykorzystywania w procesie spalenia dużych kawałków drewna (nie ma konieczności dostosowywania ich rozmiaru do ograniczonej mocy i parametrów pieca),
  • obecność dużego zasobnika opałowego owocuje długotrwałym procesem spalania drewna – jest to korzyść ekonomiczna oraz wygoda dla użytkownika,
  • wysoka wydajność pieca, która zapewnia odpowiedni poziom ciepła (oscyluje ona w granicy 80-85%);
  • zgodność działania urządzenia z normami europejskimi – ekologiczne działanie,
  • obecność wentylatora wyciągowego, która skutkuje bezpyłowym spalaniem (usuwaniu popiołu nie towarzyszy zapylenie pomieszczenia),
  • komora na popiół, która wyróżnia się dużym rozmiarem, co znacznie ułatwia usunięcie pozostałości po procesie spalania,
  • automatyczne działanie – kocioł na drewno sam się wyłącza, kiedy dojdzie do całkowitego spalenia opału (odpowiada za to termostat spalinowy wmontowany w urządzenie),
  • proste, nieskomplikowane czyszczenie (jest to efekt braku w konstrukcji pieca wymiennika rurowego).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×