Kotły parowe

W dobie rosnącej troski o środowisko naturalne, coraz częściej poszukujemy alternatywnych źródeł energii. Stąd też coraz większym zainteresowaniem cieszą się kotły parowe. W Polsce, gdzie sektor energetyki odnawialnej stale się rozwija, technologia ta staje się coraz bardziej popularna i wpływa na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Spalanie biomasy w piecach parowych generuje znacznie mniej szkodliwych substancji niż spalanie paliw kopalnych, takich jak węgiel czy gaz.

Produkowane przez naszą firmę kotły parowe na pellet spełniają wymagania dotyczące emisji i jakości wytworzonego gazu. Para wodna jako nośnik energii znajduje zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki i przemysłu. Projektujemy, produkujemy i montujemy kotły na pellet i biomasę. Zapewniamy pomoc i doradztwo przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego sprzętu.

Wysoka wydajność i funkcjonalność kotłów parowych

Kompleksowość naszych usług gwarantuje naszym klientom maksymalne dopasowanie konstrukcji do potrzeb i przestrzeni przeznaczonej na kotłownię parową, a także terminowe uruchomienie systemu ogrzewania. Dzięki temu możliwe jest stworzenie efektywnej i łatwej w obsłudze ciepłowni, odznaczającej się wysoką wydajnością i bezawaryjnością, zarówno w przypadku kotłów parowych jak i kotłów wodnych na biomasę. Wytwarzane przez nas kotły parowe na biomasę pozwalają na ekologiczną i ekonomiczną eksploatację.

W kotłach parowych stosujemy systemy sterowania i regulacji, które umożliwiają automatyczne dostosowywanie parametrów pracy do aktualnych potrzeb energetycznych przedsiębiorstwa.

Bezpieczna eksploatacja kotłów parowych

Działanie kotłów parowych związane jest z wytwarzaniem pary wodnej o wysokim ciśnieniu. Poza wytwarzaną w procesie pracy kotła parą wodną o określonej temperaturze i ciśnieniu, w kotle powstają także produkty uboczne w postaci spalin czy popiołu. Dlatego wszystkie kotły parowe zaopatrzone są w komplet włazów, systemów pomiarowych i wzierników, umożliwiających kontrolę pracy maszyny. Kiedy urządzenie jest wyłączone, pozwalają one dostać się do jego podstawowych, wewnętrznych elementów.

Bezpieczna eksploatacja kotłów parowych jest nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim gwarantuje wydajność pracy, oszczędność energii oraz minimalizację zagrożeń dla zdrowia. Eksploatacja pieców parowych niesie za sobą wiele potencjalnych zagrożeń, takich jak uszkodzenia mechaniczne, awarie układów sterowania czy wybuchy. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tych zdarzeń, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przy czym bardzo ważne są regularne przeglądy techniczne mające na celu sprawdzenie stanu technicznego kotłów, ocenę ich sprawności oraz wykrycie ewentualnych usterek.

Zastosowanie kotłów parowych

Produkujemy kotły parowe między innymi dla zakładów branży spożywczej, piekarni i zakładów mięsnych, a także firm zajmujących się spalaniem i utylizacją OSB, przemysłu naftowego i chemicznego. Kocioł parowy na biomasę chętnie wykorzystywany jest w różnego rodzaju procesach technologicznych, a także w hotelowych lub szpitalnych pralniach i kuchniach. Medium wytwarzane w kotłach parowych stanowi nośnik energii cieplnej i może być wykorzystywane do transmisji substancji chemicznych. Ponadto wytwarzana w urządzeniach para wodna znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, wulkanizacji gumy i rafineriach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kotłach parowych, zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Parametry techniczne

  • Skala: 1t/h do 14t/h pary
  • Ciśnienie: od 10 do 24 bar
  • Czynnik grzejny: woda + para
  • Paliwa kalibrowane i niekalibrowane
  • Wilgotność od 5 do 60% zależnie od rodzaju
  • Opcja dodatkowa : Automatyczne czyszczenie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×