Generatory gorących gazów

Generatory gorących gazów to urządzenia, które są powszechnie wykorzystywane w przemyśle oraz w energetyce. Działają na zasadzie spalania paliwa, co umożliwia uzyskanie wysokiej temperatury oraz ciśnienia w układzie. Jednym z przykładów generatorów gorących gazów jest kocioł na olej termalny. Jest to szczególny typ kotła, który wykorzystuje olej termalny jako medium przesyłowe ciepła. Źródłem energii dla tego urządzenia jest zazwyczaj gaz ziemny, ropa naftowa lub węgiel.

Kotły na olej termalny są wyjątkowo skutecznym sposobem produkcji gorącej wody oraz pary, co czyni go popularnym wyborem zarówno w przemyśle, jak i w budownictwie. Jego zaletą jest to, że pozwala uzyskać wysoką temperaturę przy stosunkowo niskim ciśnieniu roboczym, co zmniejsza zagrożenie nagłymi eksplozjami.

Zasada działania kotłów na olej termalny

Oferujemy wysokiej jakości generatory gorących gazów o doskonałych parametrach wytrzymałościowych. Ogrzewanie oleju termalnego odbywa się poprzez ciepło wytwarzane podczas spalania biomasy w kotle na olej termalny. Zasada funkcjonowania takich kotłów opiera się na przekazywaniu ciepła z oleju termalnego do medium grzewczego, którym zwykle jest woda. W kotle olej jest najpierw podgrzewany, co doprowadza do rozszerzenia się jego cząsteczek. W wyniku tego procesu olej zaczyna krążyć w zamkniętym obiegu przez wymiennik ciepła, gdzie następuje przekazywanie ciepła z oleju na medium grzewcze.

Po przejściu przez wymiennik ciepła medium grzewcze wraca do kotła, gdzie znowu zostaje ogrzane i przekazywane do kolejnego odcinka rurociągu lub systemu grzewczego. W ten sposób energia cieplna generowana jest w ciągłym obiegu bez strat i bezpiecznie dostarczana do różnych miejsc w obiekcie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kotłach na olej termalny, zapraszamy do kontaktu!

Parametry:

  • Skala: 1500 - 11000 kW
  • Czynnik grzejny:
  • Gorące powietrze - 200°C T 600°C
  • Paliwa kalibrowane i niekalibrowane
  • Wilgotność od 5 do 60% zależnie od rodzaju
  • Fabryka Peletu SGA w Arlanc.
  • Palenisko 5,5MW, paliwo mokra kora

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×