Jak wygląda montaż kotła na pellet?

Automatyczne kotły na pellet doceniane są przede wszystkim za wysoką wydajność, która osiąga nawet 90-95%. Jest to również rozwiązanie ekonomiczne, ekologiczne (oferowane przez nas kotły spełniają rygorystyczne normy środowiskowe) i wygodne w użytkowaniu. To kilka z wielu powodów, dla których piece na pellet wykorzystywane są przez zakłady przemysłowe, przedsiębiorstwa zajmujące się przetwarzaniem drewna, gospodarstwa ogrodnicze czy producenci mebli. Odpowiednio dobrany kocioł musi być też profesjonalnie zamontowany. W tym wpisie wyjaśnimy, jak wygląda montaż kotła na pellet.

Wybór odpowiedniej lokalizacji

Pierwszym ważnym etapem całego przedsięwzięcia jest dobór odpowiedniego modeli pieca oraz jego ostatecznej konstrukcji. Na tym etapie zapewniamy naszym klientom fachowe doradztwo, ustalamy szereg istotnych kwestii, w tym m.in. poziom zapotrzebowania na energię cieplną, wymiary powierzchni i wymagania dotyczące zagospodarowania przestrzennego kotłowni. Dopiero po omówieniu wszystkich niezbędnych szczegółów dobierany jest piec oraz opracowywany jest plan prac montażowych.

Kluczowe znaczenie ma wyznaczenie przestrzeni, w której docelowo umieszczony zostanie piec. W tym przypadku należy przestrzegać zasad określonych w przepisach prawnych. Automatyczne kotły na pellet cechują się sporymi rozmiarami i często wyposażone są w dodatkowe elementy, zatem kotłownia powinna być odpowiednio przystosowana do ich montażu. Początkowe działania zawsze polegają na odpowiednim przystosowaniu kotłowni.

Montaż kotła na pellet — najważniejsze czynności

Kiedy spełnione zostaną wszystkie warunki dotyczące lokalizacji kotła, można przejść do właściwych prac montażowych. Do najważniejszych czynności realizowanych na tym etapie zaliczamy m.in. podłączenie do przewodu dymowego i instalacji grzewczej, montaż naczynia wzbiorczego, podłączenie sterownika i innych elementów instalacji. Istotne jest odpowiednie podłączenie kotła z kominem, ponieważ jest to czynnik wpływający na efektywne działanie całej instalacji.

Po przeprowadzeniu prac montażowych można przejść do pierwszego rozruchu, który odbywa się w kontrolowanych warunkach i ma na celu weryfikację, czy kocioł na pellet działa zgodnie z najwyższymi standardami.

Kto zajmuje się montażem kotłów na pellet?

Prawidłowo zrealizowany montaż ma duże znaczenie dla późniejszego użytkowania kotła na pellet. Jest to zadanie, które warto powierzyć specjalistom. Dlatego też nasza firma specjalizuje się nie tylko w produkcji i sprzedaży kotłów, ale również zapewnia ich fachowy montaż. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×