Jak działają kotły na pellet?

Nowoczesne kotły na pellet wyposażone są w automatyczny palnik na materiał opałowy, co pozwala urządzeniu samodzielnie pobierać materiał z zasobnika. Modele wyposażone są w podajnik ślimakowy, dzięki któremu piece są w stanie samodzielnie usuwać popiół. Zastosowanie automatyzacji sprawia, że mogą pracować nieprzerwanie i utrzymywać stałe parametry cieplne.

Działanie kotłów na pellet

Kotły na pellet są nowoczesnymi i bardzo efektywnymi urządzeniami, na paliwa stałe. Wyróżniają się niewielkim kosztem ogrzewania, łatwą obsługą i wysoką efektywnością. Sprawne działanie pieca jest uzależnione od poprawnego montażu. Urządzenia mają regulację mocy cieplnej oraz automatyczne sterowanie. Kiedy programowanie, rozpalanie, i wyłączanie odbywa się w cyklach tygodniowych, piec po otrzymaniu opału, może samodzielnie funkcjonować nawet przez tydzień. Musimy ustawić na sterowniku, czas włączenia urządzenia. Obsługa jest zdalna, za pomocą pilota. Kiedy wystąpi problem z odprowadzaniem dymu czy przegrzaniem, automatycznie się wyłączy, co gwarantuje bezpieczeństwo. Kocioł na pellet jest praktycznie bezobsługowy. Popularne i chętnie wybierane są produkty z podajnikiem, o dużej pojemności. Piec jest wyposażony również w system gaszenia płomienia, dzięki czemu za pomocą systemu, zapobiega przedostawaniu się ognia do zasobnika z pelletem, nie dojdzie zatem do samozapłonu opału.

Wydajność kotłów na pellet

Pellet cieszy się obecnie dużą popularnością wśród osób, które poszukują niedrogich i ekologicznych rozwiązań. Kotły na tego rodzaju opał, są automatyczne i mają bardzo wysoką wydajność, dzięki czemu ogrzewanie budynku jest ekonomiczne. Automatyczna praca urządzeń oraz usuwanie popiołu poprawiają komfort użytkowania. Modele dostępne w ofercie Compte Fortech spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. Firma doradza przy wyborze rozwiązań dotyczących nie tylko wyboru rodzaju pieca, ale również jego ostatecznej konstrukcji. Podczas konsultacji poprzedzającej jego projektowanie, jest ustalany m.in. poziom zapotrzebowania na energię cieplną, wymiary powierzchni i wymagania co do zagospodarowania przestrzennego kotłowni i kwotę przeznaczoną na instalację systemu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×