Kotły na pelet - seria GRANULECO

Wszystkie modele dostępne w tej ofercie to kotły na pelet. Zostały skonstruowane w taki sposób, by w pełni odpowiadały potrzebom użytkownika. W zależności od Państwa oczekiwań – ich palnik może znajdować się z prawej bądź lewej strony urządzenia. Pozwoli to dopasować jego formę do wymagań i ograniczeń danej przestrzeni, a tym samym – zyskać pewność, że będzie to rozwiązanie w pełni dostosowane oraz spełniające wszelkie oczekiwania. Palnik na materiał opałowy jest automatyczny, co pozwala urządzeniu samodzielnie pobierać materiał z zasobnika. Funkcjonalność tę wspomaga podajnik ślimakowy. Dzięki ślimakowi piece te są także w stanie samodzielnie usuwać popiół, co pozwala zachować je w ciągłej gotowości i dyspozycyjności do pracy.

Budowa kotłów na pelet podstawą skuteczności

Doskonała budowa oraz rozplanowanie konstrukcyjne pieców przygotowanych pod użytek poprodukcyjnych materiałów opałowych z drewna zapewnia im skuteczne i ekonomiczne działanie pompy ciepła. Jest to korzyść odczuwalna na każdym etapie korzystania z pieca. Warto jednak wskazać najistotniejsze elementy budowy, a tym samym – zwrócić uwagę na doskonałość konstrukcyjną kotłów na pelet.

Po pierwsze – ze względu na to, iż są to modele automatyczne, pracujące w pełni samodzielnie, dysponują one sprawnym podajnikiem ślimakowym, który dostarcza opał z zasobnika do palnika. Również usuwanie popiołu odbywa się w sposób automatyczny. W efekcie – praca tych modułów przekłada się na większe zadowolenie użytkowników oraz brak konieczności kontrolowania prawidłowego działania urządzenia. Warto także podkreślić, że wielkość pojemnika jest zmienna – uzależniona od indywidualnych potrzeb użytkowników (jego funkcję może także przejąć część kotłowni).

Po drugie – dopełnieniem funkcjonalności pieca jest w pełni automatyczny palnik, który po uruchomieniu (w momencie otrzymania polecenia) lub też w efekcie wykrywalnej potrzeby ogrzewania wysyła sygnał do podajnika. Natychmiast następuje dostarczenie opału oraz rozpoczyna się proces grzewczy. Kiedy zostanie osiągnięty odpowiedni poziom ogrzania ciepłej wody (zgodny z nastawioną wcześniej mocą) – palnik automatycznie wyłącza się, a opał, znajdujący się w jego komorze, powoli dopala się (możliwe jest także całkowite stłumienie jego palenia). W ten sposób funkcjonalność kotła na pelet przekłada się na możliwość utrzymania stałych parametrów cieplnych.

Zalety pieca

Warto, na koniec, wyróżnić najistotniejsze atuty kotła na pelet. Są to:

  • bardzo wysoka wydajność, oscylująca w granicach 90-95%;
  • automatyczna praca poprawiająca komfort użytkowania;
  • automatyczne usuwanie popiołu pozwalające zachować piec w pełnej dyspozycyjności do pracy;
  • ekologiczne działanie (wykorzystanie materiału opałowego nieszkodliwego dla środowiska naturalnego).

Do pobrania:

Karta techniczna GRANULECO

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×