Automatyczne kotły na pellet – seria GRANULECO

Automatyczne kotły na pellet z serii GRANULECO wyposażone są w automatyczny palnik na materiał opałowy, co pozwala urządzeniu samodzielnie pobierać materiał z zasobnika. Modele wyposażone są w podajnik ślimakowy, dzięki któremu piece są w stanie samodzielnie usuwać popiół. Zastosowanie automatyzacji w kotłach sprawia, że mogą pracować nieprzerwanie i utrzymywać stałe parametry cieplne.

W pełni dopasowane do potrzeb

Zapewniamy doradztwo przy wyborze rozwiązań dotyczących nie tylko wyboru modelu pieca, ale również jego ostatecznej konstrukcji. Podczas konsultacji poprzedzającej projektowanie kotła ustalamy szereg kwestii, w tym poziom zapotrzebowania na energię cieplną, wymiary powierzchni i wymagania co do zagospodarowania przestrzennego kotłowni i kwotę przeznaczoną na instalację systemu. W zależności od Państwa oczekiwań – ich palnik może znajdować się z prawej bądź lewej strony urządzenia. Pozwoli to dopasować jego formę do wymagań i ograniczeń danej przestrzeni, a tym samym – zyskać pewność, że będzie to rozwiązanie w pełni dostosowane oraz spełniające wszelkie oczekiwania.

Wydajna i automatyczna praca

Piece automatyczne na pellet cenione są za bardzo wysoką wydajność. Efektywność pracy kotła oscyluje w granicach 90-95%. Oferowane modele są doskonałym rozwiązaniem dla klientów poszukujących systemu grzewczego, który będzie nie tylko wydajny, ale również ekonomiczny. Pellet to materiał opałowy w atrakcyjnej cenie i łatwo dostępny Możliwość samoczynnego wygaszania i rozpalania kotła eliminuje dodatkowo straty postojowe materiału. Automatyczna praca i usuwanie popiołu poprawiają komfort użytkowania. Modele dostępne w naszej ofercie spełniają rygorystyczne normy środowiskowe. Piece na pellet odznaczają się niską emisją substancji smolistych i niewielką ilością powstającego popiołu, który może zostać wykorzystany m.in. jako nawóz.

Budowa i montaż kotłów na pellet

Doskonała budowa oraz rozplanowanie konstrukcyjne pieców przygotowanych pod użytek poprodukcyjnych materiałów opałowych z drewna zapewnia im skuteczne i ekonomiczne działanie pompy ciepła. Jest to korzyść odczuwalna na każdym etapie korzystania z pieca. Warto jednak wskazać najistotniejsze elementy budowy, a tym samym – zwrócić uwagę na doskonałość konstrukcyjną kotłów na pellet przez co ich instalacja oraz montaż mogą zostać przeprowadzone w jak najkrótszym czasie.

Po pierwsze – ze względu na to, iż są to modele automatyczne, pracujące w pełni samodzielnie, dysponują one sprawnym podajnikiem ślimakowym, który dostarcza opał z zasobnika do palnika. Również usuwanie popiołu odbywa się w sposób automatyczny. W efekcie – praca tych modułów przekłada się na większe zadowolenie użytkowników oraz brak konieczności kontrolowania prawidłowego działania urządzenia. Warto także podkreślić, że wielkość pojemnika jest zmienna – uzależniona od indywidualnych potrzeb użytkowników (jego funkcję może także przejąć część kotłowni).

Po drugie – dopełnieniem funkcjonalności pieca jest w pełni automatyczny palnik, który po uruchomieniu (w momencie otrzymania polecenia) lub też w efekcie wykrywalnej potrzeby ogrzewania wysyła sygnał do podajnika. Natychmiast następuje dostarczenie opału oraz rozpoczyna się proces grzewczy. Kiedy zostanie osiągnięty odpowiedni poziom ogrzania ciepłej wody (zgodny z nastawioną wcześniej mocą) – palnik automatycznie wyłącza się, a opał, znajdujący się w jego komorze, powoli dopala się (możliwe jest także całkowite stłumienie jego palenia). W ten sposób funkcjonalny kocioł na pellet przekłada się na możliwość utrzymania stałych parametrów cieplnych.

kotły na pelletmontaż kotłów na pelletautomatyczne kotły na pellet

Do pobrania:

Karta techniczna GRANULECO

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×