Kotły wodne wysokotemperaturowe

Oferujemy wysokiej jakości automatyczne kotły wodne wysokotemperaturowe wyposażone w kocioł kondensacyjny, które wykorzystują efekt skraplania pary wodnej do ogrzewania budynku.

Skraplanie pary wodnej

Litr wody, kiedy osiągnie temperaturę 100° C, zmienia stan skupienia na parowy. Od strony termodynamiki, proces ten następuje, gdy dostarczone zostanie ciepło o energii 0,6 kWh. I właśnie tę energię można odzyskać przez efekt skraplania, ponieważ gaz przekształcając się z powrotem w ciecz, oddaje ciepło do otoczenia.

Jak zbudowany jest kocioł kondensacyjny?

Budowa kotła kondensacyjnego umożliwia mu skraplanie wody, która znajduje się zarówno w spalinach, paliwie, jak i powietrzu dostarczanym do pieca. Kocioł kondensacyjny to rozbudowana wersja standardowych kotłów, które opierały się na połączeniu prostego palnika i wymiennika ciepła z rur miedzianych. Jednak w obliczu coraz bardziej restrykcyjnych norm ochrony środowiska i postępu technologicznego większość modeli kotłów dostępnych na rynku to kotły kondensacyjne właśnie. Zapewniają one większą oszczędność i emitują mniej spalin.

Jak działa kocioł wodny?

Spaliny paliw kopalnych w większości składają się z wody. W automatycznych kotłach wodnych wykorzystywane jest zjawisko kondensacji pary, które samoczynnie powstaje wskutek procesów związanych ze spalaniem paliwa. Spaliny są chłodzone w wymienniku ciepła do temperatury mniej więcej 57° C w przypadku gazu ziemnego i 54° C w przypadku propanu. Ciepło uwalniane przy skraplaniu jest odbierane przez wodę przepływająca przez wymiennik ciepła.

Parametry techniczne:

Skala: 1500 - 9500 kW
Temperatura do 200°C
Czynnik grzejny: ciepła woda
Paliwa kalibrowane i niekalibrowane
Wilgotność od 5 do 60% zależnie od rodzaju
Opcja dodatkowa : Automatyczne czyszczenie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×